Coś więcej niż wakacje ...

ZADZWOŃ - 58 674 32 84

 
 

Warto zobaczyć: Dalsza okolica - woj. pomorskie

Jastarnia

 

Przyblizona odległość: 25 km

Miejscowość: Jastarnia

 

Jastarni znajduje się kilka muzeów, w których zebrano eksponaty dokumentujące historię rybołówstwa. Jednym z najciekawszych rybackich muzeów Jastarni jest Chata Rybacka.

 

Jest to budynek, którego budulcem stały się elementy drewniane okrętów, które wyrzuciło morze. Zbudowano ją w 1881 roku, kiedy to łowiono ryby metodami tradycyjnymi, bez użycia znanego nam dzisiaj sprzętu. Wewnątrz znajduja się dwie izby z typowo rybackim wyposażeniem. Jest to sprzęt rybacki zbierany przez bosmana, Jana Wysockiego.

 

Muzeum Pod Strzechą to kolejne miejsce, które zachwyca turystów nie tylko zgromadzonymi tu eksponatami, mieści się przy ulicy Mickiewicza 115.Jest własnością Juliusza Strucka, miejscowego rybaka, który sam oprowadza po muzeum, pokazuje zgromadzony sprzęt, wyjaśnia i demonstruje jak go używano, jak też opowiada ciekawe historie związane z życiem rybaków. Wśród eksponatów są niezwykle ciekawe przedmioty, takie jak np. kleps - narzędzie, które służyło do chwytania mew i wron, uspakajacz fal, latarka – piecyk, ława do strugania drewnianych butów.

 

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Świątynię zbudowano w okresie międzywojennym, w stylu neobarokowym. Inicjatorem budowy był ksiądz Stefański. Szczególnie ciekawy jest marynistyczny wystrój wnętrza z amboną w kształcie łodzi niesionej przez spienione fale. Witraże przedstawiają sceny z życia Matki Bożej. Nad wejściem do kościoła umieszczono busolę wykonaną z metaloplastyki.

 

 

 

Kliknij na wybrany region aby zobaczyć wybrane atrakcje:

- wybrana atrakcja na mapie: Jastarnia

 

 

powrót do mapy głównej
 

 

Zobacz pozostałe:

  • Chłapowo i Władysławowo - najbliższe atrakcje które można zwiedzić pieszo lub rowerem
  • Powiat Pucki - bliska okolica, którą można zwiedzić samochodem, gdzie czas dojazdu to maksymalnie 20-40 min.
  • Województwo pomorskie - dalsza okolica, którą można zwiedzić samochodem, gdzie czas dojazdu to około 1-2h.
 
 
 

Dane
kontaktowe

Dom Wczasowy Rudnik

Aleksandra Jeka

84-120 Chłapowo

ul. Władysławowska 60

 

tel. (58) 674 32 84

tel. kom. 507 193 599

tel. kom. 509 165 920

e-mail: info@dw-rudnik.pl

Nasza
lokalizacja

Pogoda
w Chłapowie

Temp.: °C

Ciśn.: hPa

Wiatr: m/s