Coś więcej niż wakacje ...

ZADZWOŃ - 58 674 32 84

 
 

Warto zobaczyć: Dalsza okolica - woj. pomorskie

Hel

 

Przyblizona odległość: 37 km

Miejscowość: Hel

 

Warto zobaczyć:

  • Fokarium, w którym znajdują się trzy baseny, w których można obserwować życie bałtyckich fok.
  • Muzeum Obrony Wybrzeża  Muzeum otwarto w 2006 roku. Dla zwiedzających udostępniono dwa największe obiekty poniemieckie: Wieża kierowania ogniem o wysokości 30 m i stanowisko artyleryjskie baterii Schleswig-Holstein...
  • Latarnia Morska. Latarnia ma podstawę ośmiokąta, jej wysokość wynosi 41,5 m a jej światło widoczne jest w odległości 18 mil morskich. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy.
  • Muzeum Rybołówstwa. Muzeum znajduje się w nieczynnym XV wiecznym kościele. Wewnątrz obejrzycie wystawę dokumentującą i obrazującą dzieje rybołówstwa przybrzeżnego. Zobaczyć można także pradawny świat rybackich tradycji na Helu. Dookoła muzeum można obejrzeć jedyny w Polsce skansen łodzi ludowych łodzi rybackich,wraki różnych statków, które zostały wyłowione przez rybaków, narzędzia szkutnicze, przyrządy do połowów ryb i myślistwa morskiego.
  • Ulica Wiejska – XV- wieczna uliczka w centrum miasteczka przyciąga charakterystycznymi domkami rybackim z końca XVIIIi połowy XIXwieku. Tutaj można zaspokoić głód i pragnienie dając upust różnym fantazjom kulinarnym.
  • D-Day Hel Parada Historii - desant na Hel - (sierpień) kilkudniowa impreza plenerowa, otwarta dla publiczności. Rodzaj widowiska historycznego z udziałem grup rekonstrukcji historycznej (ponad 200 uczestników, statystów, kaskaderów, pojazdy historyczne z okresu II Wojny Światowej US i niemieckie, w tym unikatowe wykorzystane w produkcji S. Spielberga pt. "Szeregowiec Ryan").  Pokaz desantu z powietrza i morza! Inscenizacje i parady zlokalizowane są: na terenie miasta Helu, na terenie plaży i na terenie fortyfikacji helskich. Wydarzeniu towarzyszy szereg imprez takich, jak np. festyn - zabawa dla publiczności (muzyka amerykańska z epoki oraz aktorzy w strojach z epoki.
 

 

 

Kliknij na wybrany region aby zobaczyć wybrane atrakcje:

- wybrana atrakcja na mapie: Hel

 

 

powrót do mapy głównej
 

 

Zobacz pozostałe:

  • Chłapowo i Władysławowo - najbliższe atrakcje które można zwiedzić pieszo lub rowerem
  • Powiat Pucki - bliska okolica, którą można zwiedzić samochodem, gdzie czas dojazdu to maksymalnie 20-40 min.
  • Województwo pomorskie - dalsza okolica, którą można zwiedzić samochodem, gdzie czas dojazdu to około 1-2h.
 
 
 

Dane
kontaktowe

Dom Wczasowy Rudnik

Aleksandra Jeka

84-120 Chłapowo

ul. Władysławowska 60

 

tel. (58) 674 32 84

tel. kom. 507 193 599

tel. kom. 509 165 920

e-mail: info@dw-rudnik.pl

Nasza
lokalizacja

Pogoda
w Chłapowie

Temp.: °C

Ciśn.: hPa

Wiatr: m/s